Майстер клас з професії "Перукар" частина 1

Майстер клас з професії "Перукар" частина 2

“ Красі притаманне настільки багато чого, що й для тих, хто прийде на зміну нам, завжди найдеться, що сказати в славу краси …” Лукіан

Професія "Перукар (перукар-модельєр)"

Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, тому що не підвладна ні часу, ні кризам. Перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у наше життя свято та яскраві емоції.

/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар 001.jpg/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар007.jpg

Красива сучасна зачіска – справа не проста, і роль перукаря у створенні загальної гармонії лінії з урахуванням індивідуальності клієнта є інколи вирішальною. Кожна людина вдається до послуг перукаря в надії на те, що він на основі своїх знань і вимог сучасної моди, професійного досвіду і особистого смаку створить вишукану зачіску.

/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар.jpg/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар002.jpg

Діяльність педагогів Марганецького професійного ліцею спрямована на використання в навчально-виробничому процесі елементів особистісно-зорієнтованого, розвивального навчання, інтерактивних методик, інформаційних технологій, конструювання дидактичного матеріалу різного типу, виду і форми роботи для успіху кожного учня. Сучасний майстер перукар повинен бути всебічно розвиненим, досконало володіти питаннями з гігієни і охорони праці, володіти знаннями з матеріалознавства, хімії, біології, знати закони колористики, бути культурним, вміти доброзичливо контактувати з людьми, мати знання з етики та основи психології. Дуже важливим у професії перукаря є вміння міркувати, здатність швидко знаходити індивідуальний підхід до кожного клієнта. Всі ці знання учні отримують у стінах Марганецького професійного ліцею.

/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар003.jpg/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар004.jpg

В професійному навчанні учнів використовуються сучасні інформаційні технології, мультимедійна апаратура. На уроках велику увагу приділяється розгляду проблемних питань, які навмисно створюються, і учні у ході "мозкового штурму" чи самостійно (індивідуально) шукають відповідь.

/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар005.jpg/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар006.jpg

Важливим в навчанні є використання голів-манекенів для закріплення практичних навичок, отриманих на уроках виробничого навчання. В ліцеї вже стало доброю традицією запрошувати "живих моделей" для демонстрації зачісок.

/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар009.jpg

Навчаючи, ми використовуємо новітній інструмент, впроваджуємо професійну косметику по догляду за волоссям таких фірм, як Schwarzkopf, Dikson.

/Files/downloads/virobnicha_robota/perukar/перукар008.jpg

Наші випускники працюють не тільки в перукарнях міста Марганця, а й прославляють Марганецький професійний ліцей далеко за межами області.

Професія 5141 «Перукар (перукар-модельєр); манікюрник»

За весь період навчання учні отримують рівень кваліфікації:

- За професією «Перукар (перукар-модельєр) - ІІ та І класу;

Кваліфіковані робітники цієї професії повинні уміти:

виконувати послуги з миття та масажу голови, моделювати класичні, сучасні та перспективні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини; виконувати персоніфікацію та розроблення нових моделей стрижок; виконувати укладання волосся феном способом “бомбаж”, “брашинг” та пальцями рук, а також створювати комбіновану укладку феном; виконувати послуги з гарячої завивки волосся локонами різних видів та хвилями, гарячої завивки із застосуванням прогресивних інструментів та способів з урахуванням індивідуальних особливостей людини та діагностики волосся; розробляти та моделювати зачіски із використанням різних типів бігуді з урахуванням індивідуальних особливостей людини, зачісок із застосуванням різних способів укладки та пастижерних доповнень; моделювати та виготовляти пастижерні вироби, доповнення та складні прикраси; виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями, хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням як класичних так і прогресивних технологій; фарбувати всі види волосся барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування; розробляти та креативно фарбувати волосся; виконувати модельні зачіски різних типів з довгого волосся з урахуванням призначення та індивідуальних особливостей людини; виконувати конкурсні зачіски (жіночі та чоловічі) та бути учасником змагань з перукарського мистецтва; надавати консультації перукарям з виконання різних видів перукарських робіт.

За весь період навчання учні отримують рівень кваліфікації:

- За професією Манікюрник – 3 розряд( І клас)

Кваліфіковані робітники цієї професії повинні знати й уміти:

правила виконання манікюрних робіт; способи підбору лаків різних видів, кольорів та відтінків; правила обслуговування відвідувачів та принципи професійної етики; надавати першу медичну допомогу; гігієнічно чистити нігті на пальцях рук; обпилювати нігті для надання їм потрібної форми; покривати нігті лаком, гель-лаком; знімати з нігтів лак, гель-лак; дезінфікувати інструмент.

Навчання кваліфікованих робітників проходить під керівництвом висококваліфікованих викладачів спецдисциплін та майстра виробничого навчання: Ковриги К.С.

Учнями вивчаються спецдисципліни, які будують майбутній фундамент фахової майстерності:

- Перукарської, манікюрноїсправи

- Професійноїетики і психології

- Інформаційнихтехнологій

- Спеціальногомалювання

- Охоронипраці

- Санітарії та гігієни

Професійно-практична підготовка здійснюється в навчальних майстернях, лабораторіях та безпосередньо на робочих місцях перукарень.