Тиждень енергозбереження.
З метою формування у здобувачів освіти екологічного світогляду, свідомого ставлення до проблем суспільства, формування активної громадської позиції щодо енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива в Марганецькому професійному ліцеї з 16.11.2020 по 20.11.2020 року пройшов Тиждень енергозбереження.
Упродовж Тижня розроблено комплекс заходів, направлених на популяризацію та пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення виховання у здобувачів освіти ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів:
16.11.20 Відкриття Тижня. Виставка літератури на енергозберігаючу тематику в бібліотеки.
17.11.20 Моніторинг знань з енергозбереження.
18.11.20 Перегляд (онлайн) відео фільму «Енергозбереження в школі та вдома», презентації «Енергозбереження в будинках»
19.11.20 Конкурс «Розгадай кросворд».
Консультування здобувачів освіти з енергозбереження в ресторанному господарстві
20. 11.20 Конкурс електронних буклетів, презентацій, інформаційних бюлетенів.
Тиждень електротехнічних дисциплін
З 16.12.19 по 20.12.19 в стінах Марганецького професійного ліцею пройшов тиждень електротехнічних дисциплін.
Відкриття тижня почалося з виставки технічної творчості, на якій учні представили свої роботи.
17.12.19 відбувся конкурс професійної майстерності за професією «Електрозварник ручного зварювання» серед учнів групи ЕЛЗ 17 1/9 .
Переможцями конкурсу стали:
1 місце – Горбунов Андрій
2 місце – Брюханов Сергій
3 місце – Бєлєнцов Кирило, Кобець Марко.
18.12.19 серед учнів групи ЕЛЗ 19 1/9 проведено вікторину «Як ти знаєш свою професію?»
19.12.19 серед учнів групи ЕЛЗ 18 1/9 проведено олімпіаду (теорія і практика) зі спецдисциплін.
Переможці олімпіади:
1 місце – Фомін Віктор
2 місце – Давидко Віктор, Поліщук Дмитро
3 місце – Крючек Олексій
20.12.19 – урочисте закриття тижня. На цей захід були запрошені колишні випускники ліцею Рахвалов Олексій Вікторович – заступник головного енергетика МГЗК, Гузенко Ігор Анатолійович – головний інженер шахти 9/10. Вони цікаво розповіли про свій трудовий шлях від ліцею (колиш ПТУ - 68) до керівних посад на комбінаті. Наприкінці зустрічі гості нагородили грамотами переможців тижня електродисциплін.
Учні ліцею привітали гостей зі святом – Днем енергетика.
Конкурс професійної майстерності "Перукар (перукар-модельєр)"
11 грудня 2019 року в стінах Марганецького професійного ліцею пройшов І етап конкурсу професійної майстерності серед здобувачів освіти гр. ПР18 3/9 та ПР19 3/11 з професії «Перукар (перукар-модельєр)».
Переможцями конкурсу стали:
І місце – Ганоченко Вікторія (ПР 19 3/11)
ІІ місце – Денисенко Альона (ПР 18 3/9)
ІІІ місце – Барабаш Анастасія (ПР 19 3/9)
Приз глядацьких симпатій отримав учень гр..ПР 19 3/11 Люлька Олександр.
2018-2019 навчальний рік
Конкурс професійної майстерності «Електрозварник ручного зварювання - 2019» відбувся в МПЛ 26 лютого.
Будь-яке виробництво славиться професіоналами і тримається на професіоналах. Щоб випускати якісну продукцію в будь-якій галузі, в першу чергу, потрібні саме високо професіональні фахівці. Тому конкурси професійної майстерності в навчальному закладі заслуговують особливої уваги.
В Марганецькому професійному ліцеї вже стало доброю традицією проводити конкурси профмайстерності з різних професій. Так, 26 лютого, свою майстерність демонстрували електрозварники МПЛ.
Бажання перевірити свої знання та продемонструвати навички виявили учні груп ЕЛЗ-16 1/9 та МЕЗ-18 5/11. Конкурс проходив у два етапа. Перший – теоретичний, другий практичний етап.
Серед глядачів конкурсу профмайстерності були учні І та ІІ курсу груп ЕЛЗ 18 1/9 та ЕЛЗ 18 1/9, які зацікавлено та прискіпливо придивлялися до вправних дій конкурсантів.
Переможців конкурсних змагань нагородили грамотами та подарунками.
Тиждень професії «Кухар» 18-22 грудня 2018 року
Методична комісія з підготовки спеціалістів ресторанного бізнесу з 18 по 22 грудня 2018 року провела тиждень професії «Кухар».
Серед «смачних» заходів за участю учнів Марганецького професійного ліцею були:
18.12.2018 року – виставка-продаж кулінарної та борошняної продукції. Група К 18 6/11 разом із майстром виробничого навчання Тетяною Єгорівною Строган презентували вареники з картоплею, картопляну запіканку, пампушки з часниковою заправкою, котлети та ковбасні вироби запечені в тісті. До смаку прийшлися відвідувачам виставки-продажу пиріжки з картоплею, куточки з повидлом, рулетки здобні з горіхом, здобні пиріжки з сиром, пиріжки з яблуками.
Цього ж дня, 18 грудня, учні групи К 17 2/9 з майстром виробничого навчання Наталією Іванівною Колесник провели майстер-клас по фігурному вирізуванню овочів.
З 19 по 20 грудня в буфеті МПЛ було запропоновано смаколики із борошняних виробів, які приготували до Дня Святого Миколая групи К 16 2/9 та майстер виробничого навчання Жанна Іванівна Стефура та учні групи К 18 2/9 з майстром виробничого навчання Алою Георгіївною Кругліковською.
21 грудня в рамках Тижня професії викладач спецдисциплін Галина Михайлівна Миронович провела серед учнів І-ІІ курсів олімпіаду на тему «Технологія приготування їжі з основами товарознавства». Перше місце в змаганні посіла учениця групи К 18 2/9 Марина Гаркуша.
Також відбувся конкурс рефератів за темою «Сучасні технології в ресторанному бізнесі». Найкращим рефератом визнано роботу учениці групи К 16 2/9 Вікторії Пізняк.
Переможці нагороджені грамотами, а учні та працівники ліцею насолодилися кулінарними виробами.
Декади робітничих професій
"Мода твориться руками кравців"
20 лютого відбулося відкриття «Декади швейних дисциплін». На загальному заході кравців під назвою «Ключові тенденції направлення моди на весну 2018 року» присутні дізналися про найпопулярніші напрямки сучасної моди, різноманітні силуети, стилі і форми, які здатні задовольнити найвибагливіші смаки.
Учні були ознайомлені з елегантними, простими та зручними моделями одягу. Увагу присутніх було звернуто на яскравість кольорів та повітряність тканин. Кожен із присутніх зміг висловити власну думку з приводу того, що таке мода, яку роль вона відіграє в нашому житті. Учасники заходу наголошували на особливості та актуальності обраної учнями професії «Кравець».
Графік заходів "Декади швейних дисциплін"
№п/п | Назва заходу | Виконуючий | Місце проводження | Дата та час |
1. | Відкриття декади. Презентація « Ключові тенденції направлення моди на весну 2018 року» | Голова метод. об’єднання НанаєваТ.Б. | Читальний зал МПЛ | 20.02.2018року В 11.15хв |
2. | Відкритий урок виробничого навчання в групі КР – 17 – 6/11: «Обробка низу сарафану. Остаточна обробка та ВТО» | Майстер в/н Габро І.М. | Майстерня №204 | 21.02.2018року 8.30хв |
3. | Виставка спецодягу «Кравців» | Групи КР | Майстерня № 204 | 22.02.2018року |
4. | Ділова гра «Ательє» | Майстер виробничого навчання Кащенко Л.А. | Майстерня №204 | 22.02 2018року 10.10хв |
5. | Конкурс проф.. майстерності серед учнів групи КР-17 -6/11 | Голова метод. об’єднання Нанаєва Т.Б. | Майстерня № 204 | 23.02. 2018року |
6. | Відкритий урок теоретичного навчання в групі КР -17-3/9: «Технологія обробки верхнього зрізу спідниці пришивним поясом» | Викладач спецдисциплін Нанаєва Т.Б. | Кабінет № 407 | 26. 02. 2018року 9.25хв |
7. | Закриття декади. Нагородження переможців конкурсу профмайстерності. | Голова метод. об’єднання НанаєваТ.Б. | Лінійка МПЛ | 28.02. 2018року |
Другого дня Декади швейних дисциплін на відкритому уроці виробничого навчання на тему «Обробка низу сарафану. Остаточна обробка та ВТО», який пройшов у групі КР – 17 – 6/11, учні показали набуті за пів року знання, вміння та навички, використовуючи новітні технології пов’язані із сучасними клейовими матеріалами та розширили уявлення про можливості роботи із ними та дізналися про переваги їх використання.
Далі за графіком Декади, в майстерні кравців розташувалася виставка спецодягу. Екскурс по моделям одягу кравця провела майстер виробничого навчання Кащенко Л.А., яка розповіла про можливості вибору тканини для пошиття спеціальних фартухів, а також вироблення спецодягу із старих речей.
Виставка, своїм модельним рядом, зацікавила не тільки учнів, а й педагогів ліцею.
В рамках Декади швейних дисциплін, для учнів груп Кравець (І курсу) пройшла ділова гра «Ательє».
За правилами гри учні об’єдналися у два підприємства з пошиття одягу під назвами «Дамська примха» та «Новий стиль». Саме в них учні у конкурсному змаганні зіграли ролі працівників ательє.
Так, приймач-консультант зустрічав клієнтів-замовників, дізнавався про те, що б вони хотіли пошити, пропонував моделі чи цікаві елементи в побудові одягу, враховуючи властивості тканини.
Інші «працівники ательє» знімали мірки, визначали властивості тканини, її лицьову та зворотну сторони.
Змагаючись між собою «ательє» демонстрували вміння роботи зі швацькою машинкою.
Творчо підійшли учні до змагання у моделюванні одягу на манекенах.
За всім конкурсним процесом ділової гри спостерігали експерти-педагоги, які завдяки бальній системі оцінювання визначили переможця. Отже, у діловій грі «Ательє» 25 балів набрало ательє «Дамська примха» і тим самим посіло І місце. Всього з відривом у 1 бал, друге місце дісталося ательє «Новий стиль». Усім учасникам цього заходу дуже сподобалося навчатися і показувати свої знання, вміння та навички у формі гри. Кожен учень зміг проявити власні творчі здібності, які зажди є рушійною силою для розвитку особистості в професії кравець.
Конкурс професійної майстерності
23 лютого відбувся конкурс профмайстерності за фахом "Кравець". Участь у конкурсі взяли групи КР 17 6/11 та КР 17 3/9. Завдання конкурсу відповідали кваліфікації кравців ІІ розряду.
Учні обробляли горловину сарафану підкроєною обшивкою. Час теоретичної частини було розраховано у 1,5 години, виконання практичної роботи зайняло 4 години. Учні продемонстрували вміння, навички та знання на відповідному фаховому рівні.
Переможцями конкурсу серед учнів групи на базі 11 класу стали: Гладишева Наталія, яка посіла І місце; Бублій Анна - ІІ місце; ІІІ місце зайняла Полиньок Наталія. Переможцями конкурсу серед учнів групи на базі 9 класу стали: Гав'язова Юлія, яка зайняла І місце; ІІ місце посіла Семенова Катерина та ІІІ місце - Глазунова Анна. Усі призери отримали солодощі та пам'ятні подарунки.
Відкритий урок на тему: "Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом"
26 лютого 2018 року, майстром виробничого навчання Т.Б.Нанаєвою, проведено відкритий урок у групі кравців КР 17 3/9 (І курс). Темою уроку було обрано "Обробку верхнього зрізу спідниці пришивним поясом". Урок розроблено за типом евристичної проблемної бесіди.Учні в ігровій формі активно навчалися обробляти верхній зріз спідниці та дізналися про різні способи обробки.
Присутні не просто запам'ятовували навчальний матеріал, а із зацікавленістю ставили питання, самостійно досліджували, вирішували проблемні питання та вільно дебатували.
Особливу цікавість викликало завдання в якому необхідно було знайти 10 відмінностей на зразках з дефектами від якісно виконаних зразків. Така форма уроку показала, що саме активна, дійова позиція учня на заняті допомагає максимально засвоювати та використовувати знання, стимулює розвиток мислення та уяву, викликає зацікавленість та позитивне ставлення до професії.
"Ми - кухарі"
З вогником та робітничою завзятістю змагалися майбутні майстри спеціальності ліцею «Кухар; Кондитер» - «Ми кухарі». В рамках декади пройшли цікаві заходи для учнів та гостей ліцею: презентація професії «Кухар», профоорінтаційний квест «Я – PROFI», груп професії «Кухар; Кондитер» І – ІІ курсу на який були запрошені учні школи №12 та №3 нашого міста. Пройшов і конкурс професійної майстерності учнів ІІІ курсу «Бісквітні фантазії» на якому учні, майже випускники ліцею показали професійні вміння, навики та професійний хист майстрів своєї справи.
Випечені учнями солодощі – торти мали неймовірно чудовий смак. Майбутні майстри кухарської справи, завдячують власним кулінарним талантам, своїм майстрам виробничого навчання: Строган Т.Є., Сєдовій Т.І., Колесник Н.І., Стефурі Ж.І., Миронович Г.І.
З обміном досвіду про створення навчального, робочого зошита для спецпредмета «Облік, калькуляція і звітність» виступила Миронович Г.М. – викладач предметів професійногго циклу спеціальності «Кухар; Кондитер», що презентувала свій зошит на міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» - 2016 рік.
"Бісквітні фантазії"
06. 12.2017 на базі лабораторії кухарів-кондитерів у період Декади робітничих професій було проведено конкурс професійної майстерності з професії кондитер.У конкурсі взяли участь учениці групи К 15 2/9.
Нелегке завдання конкурсу, а саме – приготування бісквітних тортів «Бісквітні фантазії» - було подолане наполегливістю та натхненням вихованців майстрині своєї справи Строган Тетяни Єгорівни.
Для журі конкурсу важкої справою стало прийняти рішення щодо переможця, адже всі конкурсанти на високому рівні показали свою майстерність, вміння дотримуватись технологічного процесу виготовлення тортів, дизайнерські здібності та придатність до справи, яку вони обрали три роки тому.
Призові місця конкурсу розподілились таким чином:І місце – посіла Нестеренко Наталія, ІІ – Нечаєва Вікторія, ІІІ місце зайняла Соловйова Ганна. Бажаємо дівчатам і надалі отримувати насолоду від справи та крокувати до нових вершин.
"Змагання майстрів вогню та металу"
З творчим підйомом відбулася і декада професії «Електрослюсар, слюсар з ремонту устаткування, електрозварник ручного зварювання» - «Змагання майстрів вогню і металу» завдяки невгамовній енергії голови МК, спеціалістів гірничодобувної промисловості Пугачової І.О.. В програмі заходів було представлено: — відкриття тижня – презентація учнів «Моя професія ― електрозварник»; зустріч учнів з представником базового підприємства ПАТ МГЗК виконуючим обов’язки помічника начальника збагачувальної фабрики Давидом Зауровичем Какулія.
Пізнавально пройшов і круглий стіл педагогічних працівників ліцею з обміну досвідом та презентацією навчальних робочих зошитів для учнів спеціальності «Електрослюсар, слюсар з ремонту устаткування» розроблених майстром виробничого навчання Сергієнко В.П. та викладачем спецдисциплін Пугачовою І.О.
Протягом декади у групах спеціальності «Електрослюсар, слюсар з ремонту устаткування, електрозварник ручного зварювання» пройшли конкурси професійної майстерності. Одна з головних завдань таких конкурсів - актуалізувати саморозвиток особистості учня, мотивувати його на бажання стати компетентним робітником, показати свою майстерність. Щоб стати кращим серед рівних, учню доводиться вийти за рамки своєї звичної навчальної діяльності, найчастіше знайти творче рішення до поставленого завдання. Усіх учасників такого конкурсу непогано мотивувати на подальшу плідну роботу: учень - переможець з ентузіазмом виконує свої обов'язки, переможені учні, намагаються розвинутися до його рівня і довести собі і іншим, що за фактом також можуть стати гарними майстрами своєї справи. На кінець декади пройшов конкурс: «Кращий учень з професії «Електрослюсар, слюсар з ремонту устаткування, електрозварник ручного зварювання» в якому учні виборювали звання найкращого серед переможців груп. Конкурс складався з двох турів: теоретичного — де учні могли показати свої теоретичні знання спецпредметів, та практичного — в якому була можливість продемонструвати свої практичні навички електрозварника ручного зварювання. На конкурсі відзначились учні групи ЕЛЗ – 15 1/9 майстрів виробничого навчання Неділько Г.В. та Сергієнко В.П.. Журі конкурсу вибагливо розглядали пронумеровані теоретичні та практичні роботи конкурсантів, тільки коли роботи повністю були оцінені стало відомопрізвищє і ім'я переможця. За результатами двох турів конкурсу переможцем став учень групи ЕЛЗ – 15 1/9 Володимир Мартинкевич.