Нам 30 років!

2018 року Марганецький професійний ліцей відзначив 30-ти річний ювілей.

/Files/downloads/юв 18.jpg /Files/downloads/юв 18 1.jpg /Files/downloads/юв 18 2.jpg/Files/downloads/юв 18 3.jpg

Більше фото тут

Історична довідка

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Марганецький професійний ліцей» розпочав свій родовід з професійно-технічного училища № 68, який за Наказом Державного комітету професійно-технічної освіти Української СРСР від 22.06.1988 р було створено на базі двох філіалів ПТУ № 63 і ПТУ № 50. Метою народження навчального закладу стала підготовка кваліфікованих робітників для Марганецького гірничо-збагачувального комбінату, сфери побуту та організацій громадського харчування міста Марганця.

Першим директором ПТУ № 68 було обрано Руденко Володимира Івановича. Завдяки злагодженій роботі педагогічного колективу, з перших кроків, було розширено мережу училища: побудовані навчальні майстерні з 14 професій, створено гуртожиток на 220 місць, облаштовано їдальню на 120 місць.

У 1996 році в ПТУ № 68, в одному із перших професійних закладів, були введені в навчальний процес загальноосвітні предмети, учні стали отримувати не лише професію, а й здобувати середню освіту. В 1997р. відкрито позабюджетне, вечірнє відділення, яке очолила Титаренко Ганна Василівна за професією: інженер – технолог швейного виробництва.

В 2006 році училище очолила Волкова Марина Володимирівна, а з жовтня 2007р. його керівником став Перепьолкін Микола Іванович.

2009 рік приніс ПТУ № 68 отримання статусу ліцею. Нове ім’я, а саме ДПТНЗ «Марганецький професійний ліцей», націлило колектив закладу на оновлення матеріальної бази, створення нових кабінетів, лабораторії. Велику увагу приділено комп’ютеризації навчального процесу. Оптимізувалася робота творчих та ініціативних груп, створюються методичні розробки, в роботу вводяться електронні підручники, розроблені майстрами ліцею. Педколективом взято курс на інноваційні технологі. Так, у 2012 і 2013 роках у Виставці-презентації «Інноватикав сучасній освіті» заклад отримав дві золоті медалі. У 2014 році зусиллями Науково-методичної ради ліцею на Шостому міжнародному форумі-презентації були представлені 19 електронних альманахів, розроблених викладачами ліцею, за що колектив ліцею отримав срібну медаль і Диплом за впровадження в навчальний процес інформаційно-комунікативних технологій.

Не відстають від педагогів і учні ліцею. У Всеукраїнському конкурсі з наукових досліджень та технічної творчості, що проводила Мала Академія наук України, за виготовлену та представлену на виставці діючу модель вітрового генератора на неодимових магнітах ліцеїсти зайняли ІІІ місце серед навчальних закладів України, а учасники розробки та виготовлення генератора отримали Диплом учасника та сертифікати для вступу Київського політехнічного університету без проходження ЗНО та поза конкурсом.

З грудня 2016 року ліцей очолила Матвєєва Яна Володимирівна – активний громадський діяч, досвідчений юрист, творча та цілеспрямована особистість. Під її керівництвом навчальний заклад бере участь та виграє у бюджетних проектах, покращуючи матеріальну базу та оновлюючи корпуси.

Педколектив ліцею гідно представляє професійний заклад на міжнародних, всеукраїнських форумах освітніх інновацій. Постійно підвищуючи фахову майстерність педагоги Марганецького професійного ліцею впроваджують в навчально-виховний процес новітні освітні технології, творчий педагогічний досвід, спрямовують зусилля на виховання фізично загартованих молодих людей, формують в учнів професійні цінності відповідно до економічних вимог сьогодення.