ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ЛІЦЕЇСТІВ ДПТНЗ "МАРГАНЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ"

І.Загальні правила

1.Ліцеїсти приходять у навчальний заклад за 10-15 хв. до початку занять за розкладом.

2.Ліцеїсти вітаються з персоналом, викладачами та іншими дорослими.

3.Приходити до ліцею необхідно в чистій, випрасуваній одежі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

4.Черговий адміністратор або педагог у разі порушення вимог пропонують привести себе в належний вигляд. Зауваження фіксують у журналіщоденного контролю. Неохайний ліцеїст неможе бути допущений до занять.

5 Учні повинні бути ввічливими з працівниками, підтримувати чистоту й порядок, не допускаючиштовхання, гучних викриків, грубощів.

6 Ліцеїстам забороненоприносити в ліцей не потрібні для занять речі.

7.Користування мобільними телефонами заборонено

8.Пропуски навчальних занять підтверджуються необхідними документами

9.Ліцеїсти зобов’язані берегти ліцейне майно, зелені насадження на території ліцею, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

10. Ліцеїсти зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу ліцею, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, рекреаціях, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

11.У разі пошкодження ліценого майна батьки ліцеїста зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

ІІ.Поведінка на уроках

1.Після дзвоника ліцеїст займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.

2.Запізнення ліцеїстів на заняття фіксуються у журналі щоденного контролю та адміністративно караються.

3.Викладача ліцеїсти зустрічають вставанням.

4.За кожним ліцеїстом на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Ліцеїст має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.

5.Під час уроку необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.

6.Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.

7.На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону.

8. У підручниках не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

9.Зошити ліцеїсти ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічногорежиму, підписимають відповідати встановленим зразкам.

10.Кожен ліцеїст має записник (блокнот-щоденник) для запису поточної організаційно-навчальної інформації.

11.У разі порушення дисципліни ліцеїстами під час заняття викладач або майстер виробничого навчання ліцею, староста групи мають право усно або через доповідну записку інформувати адміністрацію ліцею для вжиття дисциплінарних заходів проти порушників.

12.Пропуски занять без поважних причин є порушенням єдиних вимог до ліцеїстів і адміністративно караються.

13.Ліцеїстам не дозволяється самовільнопокидати навчальний заклад, це розглядається як порушення дисципліни й адміністративно карається.

14.У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показникамиотримує звільнення від занять, інформує про це майстра виробничого навчання або класного керівника і тільки потім залишає ліцей.

15.Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Ліцеїст не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику.

16.Із ліцею учні виходять спокійно, дотримуючись порядку. Залишатися в ліцеї без потреби заборонено.

ІІІ.Поведінка учнів під час перерв

1.Під час перерви ліцеїсти переходять в аудиторії ліцею спокійно, без метушні й галасу.

2.Особливо уважними треба бути ліцеїстам під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.Заборонено під час руху коридорами вживати їжу,напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. Вживання їжі ліцеїстами дозволяється тількив буфеті або в їдальні.

ІV.Поведінка учнів поза ліцеєм

1.Ліцеїст зобов’язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.

2.Бути уважним до дорослих, маленьких дітей, хворих і літніх людей.

3.Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

4.Дбайливо ставитися до природи.

5.Забороняється вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління та ін.

6.Дотримуватися мовногоетикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

7.Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки містом тощо для учнів І та ІІ курсів дозволяються до 22 години.

V.Вимоги до зовнішнього вигляду ліцеїстів

1.Вимоги до одягу юнаків:

·Одяг повинен бути охайним, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти.

·Ліцеїстові рекомендовано носити діловий повсякденний костюм темного або нейтрального кольору зі світлою однотонною сорочкою.

·За відповідної погоди й температури можливе доповнення костюма жилеткою, пуловером нейтрального кольору.

·Згідно з санітарними нормами взуття має бути шкіряним або напівшкіряним, але без гумової оболонки.

2.Вимоги до одягу дівчат:

Допускається діловий або класичний стиль: спідниці, брюки класичного покрою, однотонні костюми, сукні, сарафани, блузи світлих тонів з відкладним коміром («класика», «клубна» тощо), абогольф чи светр.

Виключаються яскраві кольори, декольтовані блузи, джинсові моделі з низькою посадкою, надкороткі блузи з оголенням тулуба, міні-спідниці, великі розрізи на спідницях, яскрава косметика, біжутерія, аксесуари, дорогоцінності тощо.

·Зачіска ліцеїстки має бути охайною, не закривати обличчяпід часроботи на уроці.0 Довге волосся збирається в пучок, заплітається в косу тощо.

·Взуття відповідно до вимог техніки безпеки має бути зручним, на невисоких підборах (6-8 см) або без них.