Кравці шукають партнерів для співпраці Відео ТУТ

Професія КРАВЕЦЬ

У народі кажуть, що робити людину красивою можуть два майстри, один із них – кравець. Адже вдало пошитий одяг може не тільки покращити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан, зробити її на певний час щасливою.

Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Вони виконують технологічну обробку будь-якого вузла одягу, збирають всі його деталі в готовий виріб.

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/кравець1.jpg

Попит на фахівців із кравецької справи на ринку праці є високим, вони можуть працювати на підприємствах швейної галузі, в ательє, салонах, в приватних фірмах, як викладачі та майстри виробничого навчання з професії – в навчальних закладах.

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/кравець5.jpg/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/кравець4.jpg

Загалом, згідно статистичних даних, ймовірність працевлаштування після навчання за професією «кравець» складає близько 90%. Сьогодні фахівець з кравецької справи не залишиться без діла, оскільки якщо не в будній день, то принаймні до свята багато хто мріє про створення своєї особистої неповторної сукні чи оригінального костюму.

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/кравець.jpg

Протягом 2,5 років навчання (на базі 9 класу) за професією 7433 «Кравець» учні отримують рівень кваліфікації 4 розряду.

Кваліфіковані робітники цієї професії повинні уміти:

виготовляти швейні вироби (халати, нічні сорочки, піжами, сукні, блузи, спідниці на підкладці,брюки чоловічі та жіночібез підкладки та на підкладці, чоловічі сорочки, жилети, жакети, піджаки, плащі, куртки, демісезонні пальта та напівпальта) за індивідуальними замовленнями;виконувати всі види ручних робіт; виконувати всі види волого-теплових робіт з використанням сучасного обладнання (з виконанням операцій дублювання, з використанням сучасних клейових матеріалів, відпарювання, зняття лас,); з’єднувати машинними строчками деталі виробу (на універсальному та спеціальному швейному обладнанні); обробляти крайовими швами зрізи деталей; оздоблювати вироби строчками, додатковими деталями та фурнітурою; обробляти петлі ручним або машинним способами, пришивати ґудзики; готувати вироби до примірок індивідуально; проводити лагодження швейних виробів середньої складності з використанням машинних та ручних робіт; виконувати та читати ескіз моделі; усувати нескладні неполадки в роботі швейного устаткування; чистити вироби в готовому вигляді.

Протягом 1 року навчання за професією 7433 «Кравець» учні отримують рівень кваліфікації 2-3 розрядів.

Кваліфіковані робітники цієї професії повинні уміти:

виготовляти швейні вироби (столову і постільну білизну, фартухи, штори та ламбрекени, спідниці, брюки, сукні, жилети, халати);виконувати всі види ручних робіт;виконувати всі види волого-теплових робіт з використанням сучасного обладнання (з виконанням операцій дублювання, з використанням сучасних клейових матеріалів, відпарювання, зняття лас,);з’єднувати машинними строчками деталі виробу (на універсальному та спеціальному швейному обладнанні);обробляти крайовими швами зрізи деталей; оздоблювати вироби строчками, додатковими деталями та фурнітурою; обробляти петлі ручним або машинним способами, пришивати ґудзики;готувати вироби до примірок індивідуально;проводити лагодження швейних виробів середньої складності з використанням машинних та ручних робіт;виконувати та читати ескіз моделі; чистити вироби в готовому вигляді.

Навчання кваліфікованих робітників проходить під керівництвом висококваліфікованих викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання: Нанаєва Т.Б., Кащенко Л.А., Куксова В.І., Габро І.Н., Бєлікова А.С.

Учнями протягом терміну навчання вивчаються спецдисципліни, які будують майбутній фундамент фахової майстерності: технології виготовлення одягу; обладнання швейного виробництва;матеріалознавство;основи конструювання одягу;спецмалювання;охорона праці.

В навчальних швейних майстернях майбутні кравці набувають професійних знань, вмінь та навичок.

Після закінчення навчання учні груп «Кравці» можуть підвищити фаховий рівень у позабюджетному відділенні нашого навчального закладу у групі «Закрійник». Поступити к коледж «Технології та дизайну» м. Дніпро, у вищі навчальні заклади міст Харкова та Києва за спорідненими спеціальностями.

Унікальний навчально-творчий проект "Квіткова палітра"

За ініціативи майстрів виробничого навчання Нанаєвої Тетяни Борисівни та Куксової Валентини Іванівни в Марганецькому професійному ліцеї на початку 2018 року започатковано унікальний навчально-творчий проект «Квіткова палітра».

Мета проекту: розгялнути історичні витоки розпису тканини в техніці «Батик», ознайомити учнів з різними способами розпису, навчити новітнім технологічним способам виконання композицій на матеріалі, а також показати визначну роль занять із розписом для творчого розвитку особистості учнів.

Проект спрямований на підвищення рівня обізнаності учнів, формування уявлення щодо майбутніх робочих місць, створення колекції моделей одягу, за допомогою якої учні набувають життєвої компетентності, як особистісного чинника, що сприяє вибору успішної професії.

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/0006.jpg/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/0005.jpg

Внаслідок учасниками проекту було вирішено більш широко дослідити попит населення до вбрання, розписаного квітковими малюнками в техніці «Батик».

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/0003.jpg

Тому основним завданням цього проекту стало не тільки створення гранично комфортної, функціонально виправданої, естетично цілісної колекції, яка б не тільки задовольняла вимогам, які можуть висунути до неї сучасні жінки, а й спонукала б їх до оновлення свого гардеробу, можливо, навіть змінила їх звичайний погляд на одяг.

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/0001.jpg

Кожна жінка мріє про ту єдину і унікальну сукню, яка зробить її неповторною.

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/0002.jpg

В результаті роботи над навчально-творчим проектом «Квіткова палітра» учнями групи КР 15 3/9 виготовлено колекцію молодіжних суконь з розписом в техніці «Батик».

/Files/downloads/virobnicha_robota/kravts/0004.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2285