Святом нігтьового дизайну стала Державна кваліфікаційна атестація здобувачів освіти з професії "Перукар; перукар - модельєр; манікюрник" Марганецького професійного ліцею! Спеціаліст з манікюру – дуже цікава і прибуткова професія. За останні роки ця галузь краси бурхливо розвивається, й одночасно зростає потреба в компетентних фахівцях. Тільки за умови того, що майстер досконало володіє всіма таємницями цього мистецтва, можна бути впевненим, що клієнт вибере саме професіонала своєї справи. Вітаємо, дівчата!
Майстер клас з професії "Перукар" частина 1
Майстер клас з професії "Перукар" частина 2
“ Красі притаманне настільки багато чого, що й для тих, хто прийде на зміну нам, завжди найдеться, що сказати в славу краси …” Лукіан
Професія "Перукар (перукар-модельєр)"
Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, тому що не підвладна ні часу, ні кризам. Перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у наше життя свято та яскраві емоції.
Красива сучасна зачіска – справа не проста, і роль перукаря у створенні загальної гармонії лінії з урахуванням індивідуальності клієнта є інколи вирішальною. Кожна людина вдається до послуг перукаря в надії на те, що він на основі своїх знань і вимог сучасної моди, професійного досвіду і особистого смаку створить вишукану зачіску.
Діяльність педагогів Марганецького професійного ліцею спрямована на використання в навчально-виробничому процесі елементів особистісно-зорієнтованого, розвивального навчання, інтерактивних методик, інформаційних технологій, конструювання дидактичного матеріалу різного типу, виду і форми роботи для успіху кожного учня. Сучасний майстер перукар повинен бути всебічно розвиненим, досконало володіти питаннями з гігієни і охорони праці, володіти знаннями з матеріалознавства, хімії, біології, знати закони колористики, бути культурним, вміти доброзичливо контактувати з людьми, мати знання з етики та основи психології. Дуже важливим у професії перукаря є вміння міркувати, здатність швидко знаходити індивідуальний підхід до кожного клієнта. Всі ці знання учні отримують у стінах Марганецького професійного ліцею.
В професійному навчанні учнів використовуються сучасні інформаційні технології, мультимедійна апаратура. На уроках велику увагу приділяється розгляду проблемних питань, які навмисно створюються, і учні у ході "мозкового штурму" чи самостійно (індивідуально) шукають відповідь.
Важливим в навчанні є використання голів-манекенів для закріплення практичних навичок, отриманих на уроках виробничого навчання. В ліцеї вже стало доброю традицією запрошувати "живих моделей" для демонстрації зачісок.
Навчаючи, ми використовуємо новітній інструмент, впроваджуємо професійну косметику по догляду за волоссям таких фірм, як Schwarzkopf, Dikson.
Наші випускники працюють не тільки в перукарнях міста Марганця, а й прославляють Марганецький професійний ліцей далеко за межами області.
Професія 5141 «Перукар (перукар-модельєр); манікюрник»
За весь період навчання учні отримують рівень кваліфікації:
- За професією «Перукар (перукар-модельєр) - ІІ та І класу;
Кваліфіковані робітники цієї професії повинні уміти:
виконувати послуги з миття та масажу голови, моделювати класичні, сучасні та перспективні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини; виконувати персоніфікацію та розроблення нових моделей стрижок; виконувати укладання волосся феном способом “бомбаж”, “брашинг” та пальцями рук, а також створювати комбіновану укладку феном; виконувати послуги з гарячої завивки волосся локонами різних видів та хвилями, гарячої завивки із застосуванням прогресивних інструментів та способів з урахуванням індивідуальних особливостей людини та діагностики волосся; розробляти та моделювати зачіски із використанням різних типів бігуді з урахуванням індивідуальних особливостей людини, зачісок із застосуванням різних способів укладки та пастижерних доповнень; моделювати та виготовляти пастижерні вироби, доповнення та складні прикраси; виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями, хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням як класичних так і прогресивних технологій; фарбувати всі види волосся барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування; розробляти та креативно фарбувати волосся; виконувати модельні зачіски різних типів з довгого волосся з урахуванням призначення та індивідуальних особливостей людини; виконувати конкурсні зачіски (жіночі та чоловічі) та бути учасником змагань з перукарського мистецтва; надавати консультації перукарям з виконання різних видів перукарських робіт.
За весь період навчання учні отримують рівень кваліфікації:
- За професією Манікюрник – 3 розряд( І клас)
Кваліфіковані робітники цієї професії повинні знати й уміти:
правила виконання манікюрних робіт; способи підбору лаків різних видів, кольорів та відтінків; правила обслуговування відвідувачів та принципи професійної етики; надавати першу медичну допомогу; гігієнічно чистити нігті на пальцях рук; обпилювати нігті для надання їм потрібної форми; покривати нігті лаком, гель-лаком; знімати з нігтів лак, гель-лак; дезінфікувати інструмент.
Навчання кваліфікованих робітників проходить під керівництвом висококваліфікованих викладачів спецдисциплін та майстра виробничого навчання: Ковриги К.С.
Учнями вивчаються спецдисципліни, які будують майбутній фундамент фахової майстерності:
- Перукарської, манікюрноїсправи
- Професійноїетики і психології
- Інформаційнихтехнологій
- Спеціальногомалювання
- Охоронипраці
- Санітарії та гігієни
Професійно-практична підготовка здійснюється в навчальних майстернях, лабораторіях та безпосередньо на робочих місцях перукарень.