Мовою освітнього процесу в ДПТНЗ "Марганецький професійний ліцей"є державна мова - українська

Наказ ДПТНЗ "МПЛ" "Про застосування української мови як державної"

Наказ ДПТНЗ "МПЛ" "Про початок 2023-2024 навчального року та організацію освітнього процесу"

Правила внутрішнього розпорядку обов’язкові для всіх учнів, робітників, а також для відвідувачів ліцею.

1. Всі, хто відвідує ліцей, повинні почистити взуття на вході.

2. В приміщенні ліцею, його кабінетах, аудиторіях і коридорах забороняється голосно розмовляти, палити, порушувати правила санітарії.

3. Всі учні і працівники повинні забезпечувати виконання правил для учнів МПЛ сурово виконувати встановлені правила ведення учбового процесу, берегти приміщення і його елементи, обладнання, інвентар: меблі від передчасного псування, боротись за економне витрачання електроенергії, води, сприяти правільній експлуатації санітарно – технічного обладнання, виконувати правила пожежної безпеки, негайно повідомляти адміністрацію про помічені порушення і небезпеку.

4. Забороняється відкривати вікна без дозволу відповідального за приміщення і залишати їх незачиненими.

5. Винесення і внесення матеріальних цінностей ліцею відбувається з дозволу директора чи його помічника по господарькій роботі.

6. Кабінети і аудіторії в не учбовий час повинні бути зачиненими на замок і відчиняються згідно з розкладом. Відповідальність за своєчасне відчинення і зачинення кабінетів і аудіторій несе чергова група на чолі з майстром. Ключі від всіх приміщень зберігаються на спеціальній дошці в учбовій частині.

7. Для підтримки порядку в навчальний час кожного дня, назначається чергова група, на закріплених постах до занять і під час перерв спостерігають за станом інженерних мереж теплофікації, каналізації, водопроводу і електромереж. При необхідності приймають міри для усунення неполадок, доповідають завідуючому з господарчої частини. Забезпечують прибирання приміщень після занять у встановленному порядку. На лівій руці носять чергову пов’язку.

8. В навчальних групах щоденно за розкладом, в дні теоритичного навчання і під час роботи учнів в навчальних майстернях, назначають два чергових учня, які забезпечують порядок в групі і чистоту в приміщенні, що займає група. Після занять проводять прибирання в закріпленному приміщенні.

9. Черговий учень має право робити зауваження особам, що порушують встановленний порядок в ліцеї. Виконання вимог чергового обов’язкове для всіх.

10. Відповідальними за правильну експлуатацію будівлі, інвентарю, меблів і обладнання є:

в кабінетах, аудиторіях, лабораторіях – закріплені викладачі;

в службових і допоміжних кабінетах – закріплені працівники;

всього приміщення – помічник директора по господарській роботі;

за електроосвітлення, засоби зв’язку, радіофікацію і всі механічні обладнання в майстернях – старший майстер ліцею.

11. За протипожежні заходи несуть відповідальність закріплені особи, за кабінетами, лабораторіями, майстернями, спец.приміщеннями на основі широкого прилучення до цієї справи всіх робітників і учнів ліцею.

При виникненні пожежі, перший хто помітив пожежу, повинен негайно повідомити черговому робітнику ліцею і прийняти по ліквідації пожежі необхідні міри засобами, що є в наявності. При пожежі телефонувати 101.

12. Паління на теріторії ліцію категорично забороняється.